Tropik Adalar
Tropik Adalar / Seyşeller / Seyşeller Ekonomi

Seyşeller Ekonomi

Seyşeller ekonomisi tarım ve turizme dayanmaktadır.Seyşeller ekonomisinin en önemli geçim kaynağı ise gıda endüstrisidir.

Seyşeller ekonomisi tarım ve turizme dayanmaktadır.Seyşeller ekonomisinin en önemli geçim kaynağı ise gıda endüstrisidir.

Seyşeller adalarının ülke ekonomisi esas olarak tarımla turizme dayanır. Seyşeller ekonomisi için tüketim malları ihracatı da önemli bir gelir kaynağıdır. Seyşeller ekonomisinin başlıca tarım ürünleri; muz, tatlı patates, nişasta, kokonatla vanilyadır. Seyşeller ekonomisinin en önemli endüstrisi gıda endüstrisidir. Seyşeller adalarında deniz ürünleri önemli bir gelir kaynağıdır.

Seyşeller’in işçi gücünün % 19’u tarımda, % 20’si madencilikle inşaatçılıkta, % 14ü kamu sektörüyle sosyal hizmetlerde, % 11’i de lokantayla hotel işletmeciliğinde istihdam edilir. Seyşeller ithalatla ihracatını daha çok İngiltere, Fransa, Güney Afrika, Kuzey Yemen, Pakistan ile yapar. Seyşeller ekonomisinin başlıca ihraç ürünleri şunlardır: Kurutulmuş hindistancevizi içi, tarçın, sabunla parfüm yağı, vanilya, balık. Seyşeller ekonomisine bir diğer gelir getiren kaynaklar ise guano, kaplumbağa kabuğu, köpekbalığı yüzgeciyle balık ürünleridir.

Seyşeller ulaşım sistemi yeterli olup, ülkenin en gelişmiş şehri, limanı başkenti Victoria’dır.

Tropik Adalar

Yorumlar

LUX* Mauritius

Ön Bilgi Talep Formu

    Tropik Adalar seyahatiniz ile ilgili 7/24 bilgi alabilirsiniz.

    Bizi Takip Et

    İlginç insanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.

    Canlı Destek Hattı