Seyşeller

Seyşeller’de Nerede Kalınır?

Seyşeller tatili tropik adalar arasında sakin, çiftinizle baş başa saatler geçirebileceğiniz tatil imkânı sunmaktadır.

Seyşeller’de Nerede Kalınır? Seyşeller Kenya ve Tanzanya’nın doğu tarafında bulunmaktadır. Hint Okyanusunda bulunan Seyşeller 115 adadan oluşmaktadır. Seyşeller tatili insanların en gözde tercih ettiği tatillerden gelmektedir. Seyşeller’e nasıl gidilir? Seyşeller’de nerede kalınır? Seyşeller’de ne yenir? Seyşeller’e ne zaman gidilir gibi sorularımızın cevabını önceden öğrenmemiz gerekir. Pratik ve sorunsuz bir Seyşeller tatili için önceden hazırlık yapmamız gerekmektedir.
Seyşeller tatili için Seyşeller adalarına ulaşım Emirates hava yolları ile Dubai aktarmalı yapılmaktadır. Seyşeller Türkiye’den kaç saat diye sorduğumuzda ise İstanbul’dan Seysellere yaklaşık olarak 8-9 saat sürmektedir. Seyşellerin başkenti Victoria’dan Mahe şehrini aktarmalı olarak varılmaktadır. Seyşeller’in başkenti Victoria’dan adaların diğer merkezlerine ulaşım otobüsler ve taksiler aracılığıyla yapılmaktadır. İnternational ehliyete sahipseniz Seyşeller’de araba kiralayabilmektesiniz. Seyşeller adalarında araba kiralamanız esnasında bilmeniz gereken tavsiyemiz ise şehir içinde 40 kilometre, şehir dışında ise 65 kilometre hız sınırını bilmemizdir.

Seyşeller Hava Durumu Seyşeller İklimi

Seyşeller hava durumu Seyşeller ikliminden söz etmemiz gerekirse, Seyşeller adaları Kasım-Şubat ayları arasında muson yağmurları etkisindedir. Seyşeller hava durumu Mayıs-Eylül aylarında ise deniz rüzgârları sebebiyle dalgalı bir seyir izlemektedir. Seyşellerin başkenti Victoria, adaların en büyüğünde bulunmaktadır. Seyşeller plajlarından bahsetmemiz gerekirse Seyşeller adalarında 70’e yakın plaj bulunmaktadır. Seyşeller iklimi sayesinde Seyşeller adalarında Hindistan ağaçları, yemyeşil bitki örtüsü yer edinmiştir. Seyşeller iklimi bize turkuaz renkli deniz ve gün batımı arasında manzaralara teslim etmektedir.

Seyşeller Balayı Seyşeller Tatil Fiyatı

Seyşeller balayı için en ideal adaların başındadır. Seyşelller adaları tropik adalar içinde pahalı ve lüks bir yere sahiptir. Tropik adalar genellikle çocuklu çiftler tarafından tercih edilmektedir. Seyşeller ise genelde balayı çiftlerinin ve yeni evlilerin tercihidir. Seyşeller balayı tatil fiyatı ise 1400 € seviyesinden başlamaktadır. Seyşeller balayınız için Seyşeller adalarında lüks oteller her zaman hizmette bulunmaktadır. Seyşeller balayınız için tavsiyede bulunmamız gerekirse adaların balıklarının özgün tadını deneyip balık yeme zevkini yaşayabilirsiniz. Seyşeller içinde birçok tropik meyve bulunmakta ve dünya mutfağından ürünler sunulmaktadır.

Seyşeller Gezilecek Yerler

Seyşeller adalarında başkent Mahe dışında, UNESCO’nun koruma altına aldığı Mai adası gezilebilmektedir. Tekne ile 2,5-3 saat mesafede bulunan güzelliği ile ön planda olan Mai adası sizi cezbedecektir. Mai adasına giderken varsa fotoğraf makinanızı yanınızdan eksik etmemenizi tavsiye ederiz. Eski dönem korsanların Fregate Mahe yerleşim yerini gezebilmektesiniz. Fregate Mahe uçakla 15dakika mesafede bulunmaktadır. Cousin Mahe ise tekne ile 2-3 saat civarında sürmektedir. Dünyada eşine en az rastlanan kuş türleri Cousin Mahe adasındadır. Nisan ve Mayıs aylarında 250 bin kuş adada yuva yapmaya başlar. Kuşlara merakı olan doğanın en tatlı yüzünü keşfetmeye çalışmak istiyorsanız Seyşeller adaları aranılan adrestir.

Seyşeller Adalarında Nerede Kalınır?

Seyşeller adalarında önemli telefon kodları ve otel adlarını belirtmemiz gerekirse :

(Telefon kodu: + 248) Le Meridien Fisherman’s Cove (Mahe 677 000, www.fishcove-lemeridien.com) Le Meridien Barbarons (Mahe 620 903) Rose Garden Hotel (Mahe 225 308) Hilltop Guesthouse (Mahe 266 555) Beau Vallon Bungalows (Mahe 247 382)Coco De Mer Hotel (Praslin 233 900, www.cocodemer.com) Black Parrot Suites (Praslin 233 900) Laurier Guest House (Praslin 232 241, www.laurier-seychelles.com) La Digue Island Lodge (La Digue 292 525, www.ladigue.sc) Chateau St. Cloud (La Digue 234 346, www.chateuasaintcloud) Calou Guest House (La Digue 234 083, www.calou.de)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu