Seyşeller

Seyşel Adaları Hakkında Bilgi

Seyşeller Cumhuriyeti, Hint Okyanusu üzerindeki 115 adadan oluşan adalar takımıdır.

Seyşeller Afrika ‘nın doğusunda Madagaskar’ ın kuzey doğusunda yer alıyor ve hiçbir ülke ile kara sınırı bulunmamaktadır. Seyşeller ‘in başkenti Victoria ‘dır. Seyşeller resmi dilleri; Fransızca, İngilizce, Seyşeller Kreyolu ‘dur.

Seyşeller para birimi ; Seyşeller Rupidis ‘dir. (SCR) Seyşeller Havalimanı başkent Victoria ‘nın 10 km güney doğusunda Mahe bölgesinde bulunuyor. Seyşel turları ile tropik balayı cennetine yolculuk. Bozulmamış tropik bir cennet, palmiye ağaçları ile süslü kıyılar ve tropik ormanları ile Seyşeller sakin ve huzurlu bir tatil isteyenler için mükemmel bir seçim olabilir. Adalarda yerli bir kültür yoktur. Genellikle Afrika esintileri devam ediyor.

Ada halkının başlıca yemeği tahmin edileceği gibi balık ve diğer su ürünleri ile beraber pirinçtir. Balık ve deniz ürünleri açısından geniş bir yelpaze sunan Seyşeller ‘de mürekkep balığ ve köpekbalığı bulunur.

Seyşel Adaları hem romantik bir tatil düşleyenler hem de farklı deneyimler yaşamak isteyenler için en uygun destinasyonlardan bir tanesidir. Akşam yemeğinizi okyanus manzarası eşliğinde alırken yunusların okyanusun açıklardaki dansını izleme fırsatı bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu