Seyşeller

Seyşeller İklim

Seyşeller İklimi ekvatora yakınlığı sebebiyle alizeler hâkimiyetindedir. Seyşeller adalarının sıcaklığı genellikle 25-30 derece arasında değişmektedir.

Seyşeller iklimi, ekvatora çok yakın olmasına rağmen güneydoğu alizeler sebebiyle ılımandır. Seyşeller iklimi hazirandan kasım ayına kadar bu ılıman şekilde devam eder. Seyşeller iklimi adına Mahe adasında sıcaklık aşağı yukarı 24 °C ilâ 29 °C arasında değişir. Seyşeller’in başkenti Victoria ve çevresine düşen yıllık yağış miktarı yaklaşık 2300 mm kadardır. Yüksek bölgelere gelince artar ve hemen hemen 3550 mmye kadar ulaşır. Ülkede genellikle kaplumbağa, guano ve kıyılarda da köpekbalığı yetişir.

Seyşeller iklimin ılıman özelliğe sahip olması tropikal özelliklerin neredeyse tamamını taşıdığını gösterir. Seyşeller ikliminde muson yağmurları özellikle ocak ayında kendisini hissettirmektedir. Seyşellere ne zaman gidilir diye sorduğumuz zaman Seyşeller iklimini göz önüne alarak tatil için seçilebilecek en güzel aylar Haziran-Temmuz Ağustos aylarıdır. Seyşeller ikliminde sıcaklıklar 23-24 derecenin altına inmez.

Seyşeller Sıcaklık

Genel ortalaması ise 31 derecedir.Seyşeller iklimi doğa sporlar olarak yüzme, balık tutma, yürüyüş, dalış ve sörf gibi su sporları, golf ve benzeri spor aktiviteleri için oldukça uygundur. Tatil için Seyşelleri tercih ettiğinizde tropikal iklimin tüm güzelliklerini hissedebilirsiniz.

Her şeyden öte yazın tüm güzelliklerini denizi kumu güneşi  bir kenara bırakıp daha zorlu günler geçirmek ve hatta doğaya açılıp hayatta kalma mücadelesi vermek istiyorsanız (tavsiye edilmez).Ocak ayında Seyşeller tatilini düşünebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu