Bali

Bali Gezilecek Yerleri

Bali adası dünyanın sayılı adalarındandır. Puıra Besakih tapınağı,Kuta Bölgesi,Gunung Agung,Ubud Bölgesi gibi yerleriyle tatilcileri beklemektedir.

Bali Gezilecek Yerleri

Bali adasına gitmeden önce gezilecek yerlerin listesini yapıp işimizi kolaylaştırmamız bize yardımcı olacaktır. Bali gezilecek yerlerin en başında Pura Besakih Tapınağı gelmektedir. Ura Besakih Tapınağı 11.yy’da inşa edilmiştir. Balinin gezilecek yerleri arasında Pura Besakih tapınağı Pura Besakih tapınağı ‘’Ana Tapınak’’ olarak adlandırılmaktadır. Pura Besakih tapınağının içini gezmek yasaktır. Siyah beyaz ve kırmızı renklerinin hâkim olduğu dış görünüş ile bali adasının gezilecek yerleri arasında en başta gelmektedir.

Bali Gezilecek Yerleri Gunung Agung

Bali gezilecek yerlerinden Gunung Agung dağının 41 yıl önce yaşanan bir patlamada yaklaşık olarak 2.000 kişinin ölümüne neden olduğu söylenmektedir.

3 bin 142 metre yüksekliğinde olan bu etkin yanardağ, günümüzde Bali Adası’nın tablo gibi önünüze serilen manzarası seyretmek için, ziyaretçilerin gözdesi olan bir yerdir. Ayrıca macera tutkunları tırmanış, trekking gibi etkinlikler için Gunung Agung dağını tercih etmektedirler.

Bali gezilecek yerleri adına balinin tapınakları gezebilir, alışveriş yapabilir, mükemmel doğal güzelliklerini, yanardağları keşfedebilir ve tabii ki de mükemmel beyaz kumsallarında, masmavi denizinde dilediğiniz gibi keyif yapabilir, spor aktivitelerinde bulunabilirsiniz. Ve bütün bunları Bali’de bulunan farklı bölgelerde gerçekleştirebilirsiniz.

Bali Gezilecek Yerleri Kuta Bölgesi ve Bali Masajı

Bali’de eğlence ya da güzel plaj denildiğinde akla gelen ilk yer Kuta Bölgesi’dir. Kuta bölgesi Bali adasının kuzeyinde bulunmaktadır. Kuta Bölgesinin kendine has özelliği ise ‘’Bali Masajı’’dır. Bali masajı bali adasının her yerinde bulunmaktadır. Fakat Kuta bölgesinin kendine has ‘’Bali Masajı Kendinizi güzel bir hediye vermek isterseniz; aromatik yağlar, kokulu mumlar eşliğinde yapılan Bali Masajı eşliğinde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Masajın yanında Ada’nın özel meyvelerinden yapılan, buz gibi meyveli bir kokteyl ve ardından, masmavi deniz suyuna kendinizi bırakabilirsiniz.

Bali Gezilecek Yerleri Ubud Bölgesi

Ubud bölgesi sanatsal aktivitelerinden dolayı sanat konularıyla anılmaktadır. Ubud Bölgesi Bali adasının sanat merkezi konumundadır. Ubud Bölgesi galerileri ve sanat eserleriyle değerli tapınaklara ev sahipliği yapmaktadır.
Bali gezilecek yerlerinden Ubud kasabasında mutlaka görülmesi gereken bir diğer yer ise Maymunlar Ormanıdır.
Maymunlar Ormanı lük tatil adına her şeyi sunmaktadır. Oteller, egzotik yemekler ,restoranlar ile Bali adasının etiketi konumundadır.

Bali Görülmesi Gereken Yerler

Boutique Spa Sekar Jagat (Spa merkezi) – Mt. Batur (yanardağ) – Maymun Ormanı – Air Panans Banjar (doğal kaplıca) – Gitgit şelalesi – Waterbom (su parkı) – Bali kuş parkı – Ubud Bodyworks Healing Centre (spa merkezi) – Danau Batur (göl) – Pura Tanah Lot (tapınak) – Ulu Watu – Bali Orchid Garden (orkide bahçesi)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu