Bali

Bali Tatili

Bali tatili tropik adalar arasında en gözde tatillerdendir. Plajları başta olmak üzere otelleri, halk kültürü, tekne turları, dağ yürüyüşleri ve değilik aktiviteleri ile ön plandadır.

Bali tatiliniz için öncelikle uçak biletinizi ayarlamanız gerekmektedir. Baliye Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Bali tatili için öncelikle Singapur üzerinden Baliye aktarma yapmanız gerekmektedir.
Aktarma süreleri dâhilinde baliye ulaşmak 16-18saat arasında yolculuk gerektirmektedir.
Bali adası Endonezya’ya bağlıdır. Tropik adalar arasın Bali tatili diğer tatillerden çok daha farklıdır. Güneyinde beyaz kum plajları, kuzeyinde ise siyah kum plajlarını bulacaksınız.
Bali 145 km uzunluğunda ve 82 km genişliğindedir.

Macera arayanlar için bali adası 3142 metrelik yüksekliğe sahip Agung Dağında sizi beklemektedir. Bali tatil için en uygun zaman nisan ve ekim ayları arasındadır.

Bali ince kumlu plajlara sahiptir. Turkuaz renkli denizi ile saçaklı sahil dokusuna bürünmüştür. Bali tatilinizde de şahit olacağınız gibi pirinç tarlaları doğu karadenizi andıran yeşil ormanlar gibidir. Bali tatili sadece balayı tatili gibi bir algı olarak algılanmaktadır. Fakat Bali tatili sadece balayı tatili değildir.

Bali tatilinde tekne turları, dağ yürüyüşleri, dalışlar doğa sporları başta olmak üzere bir çok aktivite yapabilmektesiniz. En dikkat çeken özelliklerden biri ise plajlarda sıralanmış palmiye ağaçlarıdır. Bali tatili gün batımının kırmızımsı halini fotoğrafınıza alıp ölümsüzleştirebileceğiniz imkânlar sunmaktadır.

Bali tatili için baliye gelmeden önce not defterinize yapacaklarınızı yazmanızda fayda vardır. Balinese dans ve müzik gruplarını izlemeyi asla unutmayın. Butiş eşyalar satan halk pazarından süslük eşyalar almayı unutmayın. Sanat ve Turizm’e verilen değeri gördüğünüz zaman şaşıracaksınız. Kuta adanın en popüler plajlarından olmasının yanısıra Candidasa ise adanın doğu kısmındaki popüler adasıdır. Sanur ve Padang Bai adanın dalış için en güzel plajlarıdır. Aynı zamanda Sanur ve Padang Bai ‘de küçük balıkçı kasabaları vardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu