Phuket

Phuket Hava Durumu

Phuket hava durumu ekvatora yakınlığı sebebiyle tropikal etkide seyretmektedir. Phuket ikliminde hava sıcaklığı yıl boyunca yüksektir.

Puhket hava durumu tatilciler için dört mevsim uygundur.Phuket iklimi tropikal iklimdir.Phuket tatili için Phukete gitmek isteyenlerin yinede hava durumuna bakmaları gerekmektedir. Phuket çevresinde 32 ada ile sarılıdır. Phuket iklimi için bilinmesi gereken ilk şey Phukette 3 mevsiminde yaşandığıdır.Phukette sıcak dönem,daha sıcak dönem ve en sıcak dönem olmak üzere 3 adet sıcaklık değişikliği gösteren dönem vardır.

Phuket Hava Durumu

Phuket hava durumu ekvatora yakınlıktan dolayı tropikal iklimdir. Kasım ve Nisan ayları arasında çok fazla turist gelmektedir. Phuketin ortalama sıcaklık değeri 29 derecede seyretmektedir. Deniz suyunun sıcaklığı ise 28 derecedir. Phuket iklimi ekvatora yakınlık sebebiyle mayıs-ekim ayları arasında muson yağmurları etkisinde kalmaktadır.

Phuket tatil turları, yeni evlenen çiftler için, tatile gitmek isteyen gruplar için en gözde mekanları, manzaraları, aktiviteleri barındırmaktadır.

Phukete ne zaman gidilmeli? Phuket hava durumu nasıldır? Phuketle ilgili bu soruların cevaplarını verelim.
Phuket iklimi Kasım-Ocak ayları arasında serin olarak seyretmektedir. Phuket iklimi ılık bir kış hakimiyeti kurmaktadır. Mart – Kasım aylarında muson mevsimi yaşanmaktadır. Mayıs ve Kasım arasında Phuket turlarına katılmak sizin açınızdan pek istediğiniz gibi olmayabilir.

Mart ayında yaz başlamaktadır. Phuket de hava kurudur ve gökyüzü mavi rengine alışkındır. Phuket hava durumu artık bunaltıcı derecede sıcak olmaktadır. Muson mevsiminde sert rüzgarlar esmektedir. Muson yağmurları hint okyunusu tarafından gelmektedir, yorucu olma özellikli bu rüzgarlar sizin canınızı sıkabilir.
Muson mevsiminde güneydoğudan esen sert sıcak nemli rüzgarlar ile Hint Okyanusu’ndan gelen yoğun yağmur ile Phuket hava durumu insanı şaşırtıcı derecede yorar.

Phuket İklimi

Phuket hava durumunda muson yağmurlarının en etkili olduğu dönem Mayıs, Eylül ve Ekim aylarıdır. Phuket ikliminin musonu özellikle batı kıyıları ve kumsalları, sert rüzgarlar ve devasa dalgalarla tehlikeli bir hal alır. Bunu göstermek için Kırmızı Bayraklar dikilir. Siz siz olun Phuket’te kumsala dikilmiş kırmızı bayrak görürseniz, otelde kalın.

Phuket hava durumunda, Phuket tatil turları muson mevsiminde daha ucuz olur. Uçak bileti, otel rezervasyonları en düşük seviyede seyreder.

En yüksek ortalama 29-33 derece olan sıcaklık, en düşük ortalama 22-26 derece civarındadır. Nisan ile Mayıs ayları hem 36 derece gibi bir sıcaklık hem de aşırı yüksek nem olur.

Phuket hava durumu ile bilgi edinerek tatil turları için plan yapar, doğru zamanı yakalarsanız, Phuket gerçek bir cennet olarak karşılayacaktır sizi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu