Langkawi

Langkawi Adası

Langkawi Adası Hakkında – Langkawi Malezya’nın batı kıyısında bulunan ve kendisine bağlı 99 adadan oluşan bir adadır.

Langkawi Malezya ‘ nın en ünlü tatil bölgesidir. Langkawi anadili Bahasa Melayu (Malay) olsa da İngilizce yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle birbirinden şık ve lüks otellerinde tüm personel, alışveriş mağazalarındaki satıcılar ve turistlerle birebir ilgilenen herkes İngilizce biliyor.

Langkawi para birimi Maleza Ringiti’ dir. RM olarak belirtilen para birimi ülkede döviz ile dönüştürülebilir. Langkawi ‘de bankalar; Pazartesi-Cuma; 09:30-16:00 Cumartesi ; 09:30-11:30 Pazar; Kapalı, Kedah, Kelantan & Terengganu; Cumartesi-Çarşamba; 09:30-16:00 Perşembe; 09:30-11:30 saatleri arasında çalışıyor. Cuma günleri ve her ayın ilk cumartesi günü kapalı bankalar kapalıdır.
Langakawi başkenti Kuala Lumpur ‘dur. Langkawi tarihi ve kültürel varlıkları ile geçmişine çok bağlıdır. Malaylar ‘ dan oluşan yerli halkın dışında Endonezya, Çin, Hindistan’dan gelen göçmenler sebebiyle nüfusu çok ırklı bir yapı oluşturmaktadır. Langkawi ’nin bu eşsiz kültür mozaiğini misafirlerine tüm güzelliği ile sunmaktadır.

Langkawi turları ile farklı deneyimler yaşayın

Langkawi turları boyunca egzotik tatilin yanı sıra farklı deneyimler yaşamanızda mümkün. Çok şık otellerden daha küçük ve daha ucuz butik otellere kadar bir çok alternatif sunulmaktadır. Zengin dolu dolu bir tatil geçirirken farklı deneyimlere sahip olabileceğiniz Langkawi Turları her sene dünyanın bir çok bölgesinden binlerce turisti ağırlamaktadır.

Langkawi ‘ye ayak bastığınız andan itibaren ister hava yoluyla isterseniz deniz yoluyla adaya ulaşmış olun muhteşem manzarası sizleri etkisi altına alacaktır. Sahilde bulunan büyük Kartal heykeli adayı simgeliyor. Yerel efsaneye göre Langkawi ismi “Kartal” anlamına gelen “Helang” dan türemiştir. Bölgenin en popüler meydanlarından birisi olan Eagle Suquare yani Kartal Meydanında yükselen devasa kartal heykeli çok uzaktan bile fark edilebiliyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu