Dominik Cumhuriyeti

Dominik Cumhuriyeti Gezilecek Yerleri

Dominik Cumhuriyeti gezilecek yerleri bakımından çok zengindir. Adada kültürel ve manzarasal olarak birçok yer gezebilmek mümkündür.

Dominik Cumhuriyeti gezilecek yerler bakımından oldukça kültürel ve eğlence dolu bir bölgedir.
Dominik Cumhuriyeti gezilecek yerleri su altı ve su üstü olmak üzere bir sürü yeriyle inanılmaz bir turistik imkân sunmaktadır.Dominik Cumhuriyeti gezilecek yerleri kültürel ve eğlence sektörü olmak üzere bir çok bölgeden farklı olarak sıralanmaktadır.

Dominik Cumhuriyeti Görülecek Yerleri

Santo Domingo: Santo Domingo Dominik Cumhuriyet’inin başkentidir. Santo Domingo ülkede çok ayrı bir yere sahiptir. Santo Domingo’nun tarihi ülkedeki turistlerin önemle öğrenmek istediği aktivitelerin başında gelmektedir. Santo Domingo’da gecelerin akışı inanılmazdır. Gece hayatı Santo Domingo’nun kalp atışlarıyla başlamaktadır. Bölgede konaklamak için en büyük oteller Santo Domingo’dadır.

Punta Cana: Dominik Cumhuriyeti gezilecek yerlerinden, Dominik Cumhuriyeti’nin en gözde plajları Punta Cana’dadır. Dominik Cumhuriyeti’nin en gözde tatil bölgelerinden olan Punta Cana’da masmavi deniz ve sapsarı kumsallar eşliğinde yüzebilirsiniz.

Dominik Cumhuriyeti  Puerto Plata

Dominik Cumhuriyeti gezilecek yerlerinden, Dominik Cumhuriyeti’nin en sessiz bölgelerinden olan Puerto Plata plajları ve sahil kasabaları ile dikkat çekmektedir.

Dominik Cumhuriyeti  Samana

Dominik Cumhuriyeti gezilecek yerlerinden, Dominik Cumhuriyeti’nin diğerlerine göre az bilinen plajları Samana’dadır. Dünyanın en geniş palmiye ağaç çeşidi Samana’dadır. Samana ’da plajların her metresinde palmiye ağaçları vardır.

Dominik Cumhuriyeti Santiago

Dominik Cumhuriyeti gezilecek yerlerinden, Dominik Cumhuriyeti’nin en büyük 2.şehri olan Santiago restoranlar, kültürel parklar ve eğlence hayatıyla ön plandadır.Dominik Cumhuyeti görülecek yerlerinden Constanza ,Montecristi gibi yerler ise korsanlar tarafından kullanılmaktaydı.Karabacoa,Boca Chica,Barahona,Baona,La Vega,Kuan Dolio,Pedernales Dominik Cumhuriyeti gezilecek yerlerinin diğer kısımlarıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu