Kategoriler: Bali

Bali’ye Nasıl Gidilir?

Baliye aktarmalı uçuşlar ile Singapur ve Malezya üzerinden gidilebilmektedir.

Baliye Nasıl Gidilir? Diye sorduğumuz zaman öncelikle belirtmemiz gerekir ki Bali adasına uçakla gidilmektedir.
Bali adası Endonezya’nım popüler adalarından birisidir. Uzak doğu tatili için Bali tatili gözde turlardandır.
Balayı çiftlerinin tercihi olan Bali adasına Türkiye’den ulaşım Singapur aktarmalı olarak sağlanmaktadır. Bundan dolayı Bali adasına gidiş-dönüş için Singapur havayolları tercih edilmektedir.

Türkiye’den Baliye Nasıl Gidilir?

Baliye Nasıl Gidilir? diye sorduğumuz zaman gidiş yerimiz Türkiye ise, Türkiye’den Çarşamba Cuma günleri hariç olmak üzere Bali adasına haftanın beş günü uçuşlar bulunmaktadır.

Belirtmemiz gerekir ki Bali adasının en önemli özelliği inanılmaz ötesi bir destinasyon özelliği taşımasıdır. Bali adasında balayınızı geçirip asla unutamayacağınız günler geçirebilmektesiniz.

Baliye Malezya Aktarmalı Uçuşlar

Baliye Nasıl Gidilir? Sorumuzun bir diğer cevabı ise Malezya aktarmalı olaraktır. Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur üzerinden Malezya Hava Yolları ile haftada 3gün boyunca Bali’ye uçuşlar bulunmaktadır.

Baliye Doha ve Singapur Aktarmalı Qatar Havayolları Uçuşları

Qatar Havayolları’nın her gün Doha ve Singapur aktarmalı olarak düzenlenmiş uçuşları da Bali adasına gitmekte farklı alternatifler arasında bulunmaktadır.

Balayı turlarının en özgün destinasyonlarından, gülümseyen insanların adası Bali’ye bir diğer ulaşım şekli ise, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur üzerinden Malezya Hava Yolları ile haftada 3 gün olarak gerçekleşir.
Qatar Havayolları’nın her gün Doha ve Singapur aktarmalı olarak düzenlediği Bali uçuşları da ayrıca bir alternatif oluşturmaktadır.

En önemli olan aktarma ise şüphesiz ki kısa süresi ile Singapur aktarmalı olarak gitmektir. Bali Endonezya’ya bağlı olduğu için Endonezya Türk vatandaşlarından vize istememektedir. Ülke girişlerinde 6 ay geçerli olarak pasaportunuzu ve uçak biletinizi göstermeniz Bali adasına gidebilmeniz için yeterlidir. Bali adasına aktarmalar ve bekleme süreleri dâhil yaklaşık olarak 13 saat süren uçuş ile varılmaktadır.

Paylaş