Kategoriler: Koh Samui

Koh Samui Balayı

Koh Samui adası Tayland’ın en gözde balayı adalarındandır. Son yılların en çok ziyaret edilen adalarından Koh Samui adası tatilcilere her türlü imkânı sunmaktadır.

Koh Samui adası geçtiğimiz yıl dünyanın en seksi 10 adasından biri seçilmiştir. Koh Samui adası çok fazla insan tarafından bilinen bir cennettir. Koh Samui adası Tayland körfezinde yer aldığı için tsunami riski taşımamaktadır. Son yıllarda Koh Samui balayı cenneti olarak çiftler tarafından akına uğramaktadır. Koh Samui balayınıza gitmeden önce iklime bakmanız gerekir. Koh Samui iklimi sıcak bir iklimdir. Koh Samui balayınız başlamadan önce Tayland’a indiğiniz anda sizi içine almaktadır.

Tayland halkının Koh Samui balayına gelen insanlara hizmet etmesi sizi gözlerinize inandıramayacak. Tayland halkı dünyanın diğer vatandaşlarına hizmet etmek adına dünyaya geldiğine dair düşünceler aklınıza gelebilir.
Aynı anda Türkiye’de kış varken, Koh Samui adasında sürekli sıcaklık değerleri üst düzeydedir. Sürekli güneş en tepededir. Mayonuzla terliğinizle gezerken bir anda rüyadaymışsınız hissine kapılabilirsiniz.
Dünyanın her yerinde mevsim değişmekte fakat Koh Samui adasında mevsim sürekli aynı kalmaktadır. Bu da yılın dört mevsimi de Koh Samui balayınız için, Koh Samui tatiliniz için gidebileceğiniz bir tatil merkezi olduğunu göstermektedir.

Koh Samui’ye Neden Gidilir?

Koh Samui’ye Neden Gidilir? Koh Samui yerli halkının bütün uğraşı tatil üzerine kurulmuştur. Yerli halkın temel geçim kaynağı turizm olduğundan dolayı, insanların geçim kaygısı yoktur. Bundan dolayı sıkıntı, stres gibi olgulara sahip olmadıklarından sürekli pozitif şekilde deniz, kum, güneş, içeceklerle yiyeceklerin tadını çıkartırlar. Koh Samui’ye Neden Gidilir? Koh Samui’de dertsiz, tasasız bir dünya kurulmuştur. Koh Samui balayınızda yerli halkın dertsiz tasasız yaşamı gibidir. Koh Samui balayınızda her şeyden uzakta insanların pozitif enerjisiyle kaplanmış dünyaya girdiğiniz andan itibaren bir daha Koh Samui’den gitmek istemeyebilirsiniz.

Koh Samui adasına senelik olarak gelen turist sayısına bakarsak. Koh Samui’ye Ne Kadar Turist Gidiyor? Koh Samui adasına bir senede bir milyon turist gelmektedir. Koh Samui Restoranları, otelleri, resortları, plajları, mevsimi, hizmeti ile dört dörtlük bir tatil imkânı sunmaktadır.
Turizm sektörünün 247 kilometrelik bu adadan feyz alması gereken bir sürü şey vardır.
Koh Samui balayınıza gittiğiniz zaman her hafta dağıtılan haritalarla rehber kitaplardan almanız gerekmektedir. Bu rehber kitaplar ücretsizdir.

Koh Samui adası Phuket’le Changdan’dan sonra Tayland’ın en büyük adasıdır. Koh Samui balayınızda Spa masajı yaptırabilirsiniz.

Koh Samui gezilecek yerler arasında başkent natron vardır. Koh Samui adasının başkenti Naton’dur. Koh Samui’de yaklaşık 50 kilometrelik yol, adanın etrafından dolanmaktadır. Pha Ngan adasını gezmeyi unutmayın. Yine Maenam Plajı’da Koh Samui gezilecek yerleri arasındadır. Maenam plajının en önemli özelliği rüzgâr sörfünün burada yapılmasıdır.

Pha Ngan adasındaki Hat Rin plajına tekne kalkmaktadır. Hat Rin’in şöhreti plaj partilerinden gelmektedir. Sabahlara kadar süren plaj partileri Hat Rin’de yapılmaktadır. Parti severler için Koh Samui adası adeta biçilmiş kaftandır. Bangkok bölgesi ise Buda heykellerini barındıran bölge olarak geçmektedir.

Koh Samui Masaj

Koh samui masaj yaptırmak için en uygun adalardandır.Masaj yapan bir çok masaj merkezi bu adada bulunmaktadır.Her otelde farklı bir masaj çeşidi uygulanmaktadır.Tayland masajları arasında en çok tercih edilen masajlar adada turistlerin beğenisine sunulmaktadır.

Koh Samui Lamia Plajı

Samui’nin en büyük ikinci plajı Lamai’dir. Lamai daha çok ucuza tatil yapmak isteyen Avrupalılar tarafından tercih edilmektedir. Lamai mutfağında Tayland mutfağından çok batı Avrupa mutfağı hâkimdir.
Koh Samui’de ne yapılır? Koh Samui’de adanın içinde safari yapabilirsiniz. Jeeplerle ormanın içine dalıp safariye çıkabilme imkânınız vardır.Wat denilen Budist tapınaklar Lamaide bulunmaktadır.

Koh Samui’de Ne Yapabilirsiniz?

Koh Samui’de Ne Yapabilirsiniz? Koh Samui’de kanoyla yelken yapabilirsiniz. Alışveriş adına dünyanın en iyi alışveriş imkânına sahip tatil cennetine geldiğiniz söylebiliriz. Mücevherden deniz ürünlerine, giyimden hediyelik eşyalara her şey bulunmaktadır. Chawengin ana caddesi alışverişin kalbinin attığı yerdir. Koh Samui’de Ne Yapabilirsiniz? Masaj yaptırabilirsiniz. Spa, buhar banyosu, soğuk havuz.1100-1600 baht arasında değişen uçuş paketleri ile bulutların üzerinde kaybolabilirsiniz.

Koh Samui balayınız için Anthong National Marine Park turu yapabilirsiniz. He Beach kitabının yazıldığı yer olan burada öğle yemeği yiyebilirsiniz. Kano için öğleden sonra denize açılabilirsiniz. Sabah otelden alıp akşamüstü 5 civarı otele bırakılmaktasınız.

Koh Samui’de Nerede Yenir?

Koh Samui’de Nerede Yenir? Bu ufacık adada o kadar çok restoran var ki aklınız karışabilir. Liste çok kabarıktır. Koh Samui’de Nerede Yenir? Sorumuzun cevabı Tay kültürüne ait yemeklerle sıralanmaktadır.

Koh Samui’ye Nasıl Gidilir?

Koh Samui’ye Nasıl Gidilir? Tayland Türkiye’den vize istememektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresini halledip çok rahat şekilde Koh Samui’ye gidebilirsiniz. Tayland’ın başkenti Bangkok’tan Koh Samui adasına 644 kilometre mesafe vardır. Uçak yardımıyla bir saatte Koh Samui’ye ulaşabilirsiniz.

Koh Samui Adası Nerede?

Koh Samui Adası Nerede? Koh Samui (veya Koh Samui) Tayland Körfezinde karaya yaklaşık 15 km mesafede yer alan bir adadır.

Paylaş