Kategoriler: Karayipler

Karayip Adaları Hakkında Bilgi

Karayip adaları el değmemiş doğal güzelliğe sahiptir. Karayip adalarında milyarderler başta olmak üzere birçok tatilci her yıl tatil yapmaktadır.

Karayip Adaları Hakkında

Karayip Adaları hakkında en başta söylememiz gereken doğal güzellikleriyle insanın içinde bambaşka etkiler bıraktığıdır. Karayip adaları baharatlı yemekleri ile ön plana çıkmaktadır. Karayip Adaları hakkında aktivitelerden bahsedersek, dans ve reggae müzikleri ile kokteyllerini de ön plana koyarsak adeta sizi ateşleyecek.

Karayip Adalarına Ne Zaman Gidilir?

Karayip Adalarına Ne Zaman Gidilir? Karayip Adalarına gideceğimiz zaman çok önemlidir. Karayip Adaları ikliminin en iyi olduğu sezon Aralık-Nisan ayları arasındadır. Ağustos ve Eylül aylarında Karayip Adalarında fırtınalar hâkimdir. Bu yüzden Ağustos-Eylül arasında Karayipler’e gitmeniz sağlıklı olmayacaktır.

Karayip Adalarına Ne Zaman Gidilir? Temmuzun ortasında açan havalarda gidilir. Karayip Adalarına Ne Zaman Gidilir? En iyi zaman olan Kasım-Temmuz zamanında gidilir.

Barbados Adası

Barbados Adası Karayiplerin en büyük adasıdır. Aynı zamanda Barbados adası en çok ziyaret edilen Karayip Adasıdır. Barbados o kadar değerlidir ki her turizm sezonunda sadece sınırlı sayıda müşteri ağırlamaktadır.
Barbados adasına her zaman gidebilme imkânını yakalayamıyorsunuz. West Coast bölgesi olarak bilinen bölge dünyanın sayılı milyarderlerini barındırmaktadır. Dünya literatüründeki en pahalı ve lüks oteller Barbados adasındadır. Barbados tatili için en baştan rezervasyon yapmanız ve bütçenizi ayarlamanız gerekmektedir. Size en iyi Barbados tatilini, Barbados turlarını sunan acenteler ile görüşüp sıkı bir plan yapmanız gerekmektedir. Barbaros tatili sizi gerçek anlamda düşlediğiniz rüyanın içine atacaktır. Emin olabilirsiniz ki rüyanızın içinden uyanmak dahi istemeyeceksiniz. Lüks otelleri, zengin turistler, eksiksiz hizmet, güneş, kum, masaj ne ararsanız size Barbados tatilinde sunulacaktır.

Keza Barbados tatilinizin ardından diğer Karayip adalarını gezip tam anlamıyla müthiş bir tatil geçirebilirsiniz. Barbados adası 1966 yılında bağımsızlığını kazanmıştır. İngiliz sömürgesinden kurutulan Barbados adası , Türkçe anlamı ‘’Küçük İngiltere’’ adını bu sömürge döneminde İngilizler tarafından almıştır.

Karayiplerde Ne Yapılır? Barbados’ta Ne Yapılır?

Karayiplerde Ne Yapılır? Barbados’ta Ne Yapılır? Sorularımızın karşılığı olarak en başta lüks otellerimize yerleşip kendimizi doğaya bırakarak başlıyoruz. Barbados’ta Ne Yapılır? Barbados’ta su sporlarının tamamını yapabilirsiniz. Plaj voleybolu yapabilirsiniz. Barbados’ta Ne Yapılır? Güney ve kuzey plajları gezebilirsiniz. Pembe kumlara sahip dünyanın hiçbir yerinde olmayan plajları gezebilirsiniz. Sörf yapmak için kendinizi dalgalara bırakabilirsiniz. Barbados Adasının Neresinde Sörf Yapılır? Sörfçüler Barbados adasının kuzey ve doğu sahil şeridini tercih etmektedir. Rüzgar ve dalga kombinasyonu burada en iyi uyumunu sörfçülere sunmaktadır. Barbados Adasında ne yapılır? Barbados adasında romantik açılımlar yapabilmeniz olasıdır. Adanın romantizmi inanılmaz derecede yüksektir. Kaçamak yapmak için en doğru adreslerden birisi Barbados’tur.

Karayip Adaları Nerede?

Karayip Adaları Nerede? Karayip adaları atlas okyanusundadır. Karayip Adaları Nerede? Karayip adaları Atlas Okyanusu’nun batısında rüzgarüstü adalarından 160 kilometre doğudadır. Karayip Adaları Nerede? Karayip Adaları Venezuela’nın 435 kilometre kuzeybatısında yer almaktadır.

Karayip Adaları İklimi

Karayip Adaları iklimi tropikal iklim hâkimiyetindedir. Karayip adaları iklimi Aralık-Mayıs ayları arasında kuru iklimdir. Haziran –Kasım arasında ise yağışlı mevsim olmak üzere iki mevsim görülmektedir. Karayip adalarında Antiler büyük yıkımlara yol açmıştır. Karayip adaları ikliminde kasırgalar görülmektedir. Adaya gitmeden önce kasırga dönemi ve Karayip adaları iklimi çok iyi araştırılmalıdır.

Karayip Adaları Coğrafyası

Karayipler tortul kayaçlarla kaplıdır. Karayip Adaları Coğrafyası mercan birikintilerine ev sahipliği yapar. Hillaby dağının kuzey kısmı Karayip ’in en yüksek noktasıdır. Karayip adalarının doğal kaynak suları çok azdır. Karayip adaları coğrafyası kireçtaşı ve yataklarda toplanan yeraltı sularıyla beslenir.

Paylaş

Yorumlar