Seyşeller

Seyşeller Uçak ile Şeyşellere Ulaşım

Seyşellere ulaşım uçakla sağlanmaktadır.Seyşeller adalarına farklı uçaklar gitmektedir.Seyşeller havaalanı başkent Victoria’dadır.

Seyşeller adaları, Hint Okyanusunda ve Madagaskar’ın kuzey doğusunda yer alır. Başkent Victoria (Mahé) dır. Ülkenin resmi havayolu şirketi Air Seychelles’dir. Seyşeller adalarına uçan havayolu şirketleri ise Emirates British Arsaysa, Air France,Air Mauritius,Air Europa,Kenya Airways ve Aeroflot dur.
İstanbul’dan Seyşellere uçakla ulaşım Emirates Havayolları ile Dubai aktarmalı sağlanmaktadır. Seyşeller uçakla 9-10 saat arasında değişmektedir.

Seyşeller Uçak Bileti

Seyşellere Nasıl Gidilir ? Seyşeller’e şu an için Türk Hava Yolları Onur Air Pegasus gibi havayolu şirketleri sefer düzenlememektedir.Seyşeller adalarına gitmek istediğiniz takdirde Dubai ya da Paris’e gidip ardından Paris – Seyşeller uçak seferleri ve ya Dubai- Seyşeller uçak seferleri aracılığı ile ulaşmanız gerekmektedir.

Seyşeller Havaalanı

Seyşeller havaalanı başkent Victoria’nın 10 km güney doğusundadır. Seyşeller havaalanında 24 saat açık gümrüksüz butik, banka, döviz büroları, bar & restaurant mevcuttur.

Seyşeller Ulaşım

Seyşeller ulaşım taksi ve birkaç otobüs ile yapılmaktadır. Seyşeller ulaşım konusundan bahsedersek adada trafik sol taraftan işler. Genelde 18 kişilik minibüsler havaalanı ile şehir arasındaki Seyşeller ulaşımını sağlar. Seyşeller ulaşımında otobüs ve minibüs fiyatları çok uygundur. Mahé ve Praslin’de 135 adet taksi vardır. Taksilerin ücretleri devlet tarafından kontrol edilmektedir. Adalarda yollarda sürat 65 km şehir içlerinde ise 40 km ile sınırlıdır. Ülkesel ehliyetiniz ile araba kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu