Kategoriler: Blog

Phuket’e neden gidilir?

Phuket doğal güzelliklerinin yanı sıra muhteşem su altı zenginliği ve unutulmaz gece hayatı ile tatil severlerin cazibe merkezidir.

Tayland’ ın en büyük adası olan Phyuket aynı zamanda ülkenin en çok turist çeken adalarının başında gelmektedir.

Phuket tropik iklime sahip olmasından dolayı adada yıl boyunca hava sıcaklıkları 2-30 derecelerde seyreder. Phuket’te muhteşem deniz ve doğanın tüm nimetlerinden faydalanabilir. Tayland Türk vatandaşlarından vize istemiyor bu da adayı bir kez daha cazip hale getiriyor tabi bunun yanında THY’nin direk uçuşlarının başlaması da Türk turistlerin bölgeye olan ilgisini arttırmaya yetti.

Gündüzlere James Bond ve Leonardo Di Caprio’nun oynadığı ‘The Beach’ (Kumsal) gibi filmlerin çekildiği muhteşem kumsalların tadını çıkarırken su kayağından yamaç paraşütüne kadar bir çok etkinliği deneyebilir geceleri ise Phuket gece hayatını Patong Beach’ te yaşayabilirsiniz.
Phuket turları boyunca farklı koylar ve maceralara yelken açabilirsiniz. Phi Phi Adası Turu, Phang Nga Koyu, Viking Mağarası gibi adaların yanı sıra Phuket deyince akla ilk gelen olmazsa olmazlar arasında ilk sıralarda bulunan Fantasea Show, Simon Cabaret Show, Fil Safari yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra dünyaca ünlü Thai Masajını sakın unutmayın.

Paylaş