Tropik Adalar
Tropik Adalar / Mauritius / Mauritius Gezilecek Yerleri

Mauritius Gezilecek Yerleri

Mauritius adası gezilecek yerler bakımından çok zengindir. Adada birçok Fransız kolonisine ait eserler saklanmaktadır.

Mauritius adası gezilecek yerler bakımından çok zengindir. Adada birçok Fransız kolonisine ait eserler saklanmaktadır.

Mauritius gezilecek yerleri açısından çok zengin yapıya sahiptir.
Mauritius gezilecek yerleri sizi mutlu edecek tatil imkanı sunmaktadır.Bir çok yeri gezip zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Mauritius gezilecek yerlerinin başında Port Louis gelmektedir. Fransız kolonilerinin eserleri Port Louis’te saklanmaktadır.Port Louis şehrinde Katedrallerde bulunmaktadır.Katedraller Protestan ve Katolik katedralleridir.Valilik binası Port Louis’tedir.Mauritius başkanının malikanesi olan Le Reduit ise Port Louis’in güney kısmında bulunmaktadır.

En önemli eserler Royal Streete ‘te bulunmaktadır. Çin Padoge’si ve Jummah bunlardan bazılarıdır.

Mauritius gezilecek yerlerinden bitkilerin her türlüsüne raslayabileceğiniz Pamplemousses Gardens, Port Louis’in kuzey kısmında yer almaktadır.18.yy da yapıldığı söylentileri dolaşmaktadır.
Tropik bitkilerin tamamını ve canlıların yaşadığı Pamplemousses Gardens’ta 60senede bir çiçek verip kuruyan Tallipot Palmiyesi bulunmaktadır.Yine 100 yaşını aşan kaplumbağalarda Pamplemousses Gardens’tadır.
Mauritius gezilecek yerlerinin en güzellerinden olan Pamplemousses Gardens’ta rom imalethaneleri,şeker değirmenleri ve baharat yetiştirilen bahçeler bulunmaktadır.

Mauritius gezilecek yerlerinden,Aquarim Pointe aux piments ile trou aux biches bölgelerinde lagünler karşısında akvaryumlar kurulmuştur.Tropik orman olarak yapılan Domaine des Grands Bois’de palmiyeler okalüptüsler bulunmaktadır.
Timsah çiftliği olarak kurulan La Vanille Crocodile Park’ı gezmenizi tavsiye ederiz.
Mauritius gezilecek yerlerinden adanın en büyük gölü Grand Bassin adası doğal oluşumla meydana gelmiştir.Grand Bassin gölü Hindu geleneklerine göre kutsaldır.

Tropik Adalar

Yorumlar

LUX* Mauritius

Ön Bilgi Talep Formu

    Tropik Adalar seyahatiniz ile ilgili 7/24 bilgi alabilirsiniz.

    Bizi Takip Et

    İlginç insanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.

    Canlı Destek Hattı