Kategoriler: Mauritius

Mauritius Adası

Resmi olarak Mauritius Cumhuriyeti olarak bilinen Mauritius, Hint Okyanusu’ndaki Afrika Kıtası’nın Güneydoğu sahilinde bulunan bir ada ülkesidir. Volkanik bir lagün adası ve kıyı şeridinin çoğunu çevreleyen mercan resifleri çevrili plajlar yer almaktadır.

Hint Okyanusu’nda ada ülkesi olan Mauritius, 330 kilometrelik sahil şeridi plajları, lagünleri ve resifleri ile ünlüdür. Dağlık iç kısımda yağmur ormanları, şelaleler, yürüyüş parkurları ve uçan tilki gibi yaban hayatı olan Black River Gorges Ulusal Parkı bulunmaktadır.

Mauritius’a Nasıl Gidilir?

Mauritius Cumhuriyeti, Türkiye vatandaşlarından vize istememektedir. En az 6 ay geçerli pasaportumuzu aldıktan sonra Mauritius adalarına rahatlıkla gidebiliriz. Türkiye ile Mauritius arasında direkt uçuşlar bulunmaktadır. Türk Hava Yolları (THY) ile İstanbul’dan Mauritius’a haftanın 5 günü direkt uçuşları mevcut olup, yolculuk süresi yaklaşık 10 saat sürmektedir. Alternatif olarak Emirates Hava Yolları ile Dubai üzerinden aktarmalı gidilebilecek olan Mauritius’a, tercih edilen aktarma saatine bağlı olarak 13-18 saat arasında ulaşılabilmektedir. Dubai aktarmalı uçuşlarda havaalanından dışarı çıkmayacaksanız Dubai vizesine ihtiyacınız bulunmamaktadır.

Mauritius’a Ne Zaman Gidilir?

Mauritius Adasına Ne Zaman Gidilir? Mauritius Adasında sıcaklıklar tüm mevsimlerde 25-30 derece arasındadır. En sıcak aylar Aralık-Şubat arasında en serin aylarsa Haziran-Ağustos arasındadır. Mauritius Adasına Ne Zaman Gidilir? Günde 7 saat güneş olan Mauritius adasında ılıman bir tropik iklim hâkimdir. Mauritius adasında golf için birçok saha bulunmaktadır. Mercan resifleriyle dalış yapmak, denizde balık tutmak, alışveriş yapıp dağlara çıkmak adına Mauritius adasında aradığımız birçok aktivite bulabiliriz.

Paylaş