Lombok

Lombok Adası Hakkında Bilgi

Lombok Adası, Endonezya da Bali ve Sumbaya Adaları arasında yer alır. Merkezi Mataram’dır.

Kuzey ve güneyde dağlar, ortada ovalar yer alır. Endonezya ‘da bulunan Lombok Adası Bali ve Sumbaya Adaları arasında yer almaktadır. Batıda Bali ‘den, doğuda Sumbaya ‘dan Alaş boğazlarıyla ayrılan Lombok Adası nüfusu 2 milyonu aşmaktadır.

Lombok para birimi Endonezya Rupisi (IDR) dir.

Lombok resmi dili Endonezyaca olsa da bölgede, Flemenkçe ve İngilizce ‘ de yaygın olarak kullanılıyor.
Lombok, mercan yatakları, bambu kulübeleri, tropik yağmur ormanları ve sayısız altın plajları ile muhteşem bir tatil cennetidir.

Lombok hava durumu bilgileri

Yıl boyunca sıcak havanın hakim olduğu Lombok ekim nisan ayları arasında en yüksek sezonunu yaşar. Yağmurların en az görüldüğü bu aylardan dünyanın bir çok bölgesinden insanlar tatillerini geçirmek için bu cennet adayı tercih ediyorlar.

Lombok turları ile bir kültür cennetini ziyaret edin

Termal akarsuları, tropik meyveleri, “Cidomo” adını verdikleri küçük at arabaları ve asya insanının güler yüzlülüğü ile Lombok aynı zamanda bir kültür cennetidir.

Lombok acelecilikten uzak sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için en ideal bölgelerden bir tanesidir. Lombok Adası ‘nı Bali ‘den ayıran en büyük özellik henüz yeni yeni keşfediliyor olmasından dolayı tabiatın ve koyların bozulmamış olmasıdır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu