Kategoriler: Küba

Küba Adası Hakkında Bilgi

Müziğin ve renklerin adeta çılgınca birleştiği ada Küba Adası.

Akdeniz insanının sıcaklığı ve kültürel zenginliklerin ahenk içinde dans ettiği bu adada tatil yapmak tam bir ayrıcalık.

Latin mimarisi ile süslü Modern oteller ve derin bir kültürün izleri arasında Küba yı yaşamak harika bir şey. Köşe başlarında müzik yapıp dans eden çalgıcılar ve Central Park’ın huzur dolu serinliğinde rengarenk insanlar adaya ayrı bir hava katıyor.

Küba Arabaları

Küba Adası nın kırmızı, mavi, sarı, yeşil ve pembe gibi canlı renklerde 1950′li yıllardan kalma pırıl pırıl arabaları adanın en önemli ulaşım aracı. Bu arabalar her gün cilalanıyor, temizleniyor ve parlatılıyor.

Kristof Kolomb un adaya ilk ayak bastığı anda hayran olduğu bembeyaz kumsallara sahip bu adada muhteşem tatil köyleri tüm yabancı konuklarını bekliyor.

Küba turları ile farklı bir dünyaya yolculuk

Santiago’da doğa muhteşem bir güzelliği insanlara yaşatıyor. Göz alabildiğine uzanan palmiyeler insana farklı bir dünyada olduğunu hissettiriyor…

Rengarenk Flamingo ve papağanlar palmiyelerin arasında bu yeryüzü cennetini daha bir süslüyor. Özellikle çevre düzenlemesi ve yapılardaki mimari özen de doğayla uyumlu.

Deniz ise açık yeşilden lacivert’e, türkuaz’a kadar yeşille mavinin her tonunu sunuyor.

Akşam güneşinde çok hoş görünen bir başka yer Trinidad. Yemyeşil yollar, yol boyu palmiyeler, mango bahçeleri ve lüks turist otobüsleri.

Küba Sokakları

Sokaklarda şehrin kültürünü olabildiğince yansıtan resimler, ahşap oymalar ve biblo satan tezgahlar bulunmakta. Bahçe kapısına renk renk çeşit çeşit meyvelerin asıldığı ilginç evler size gerçekten Küba’ya geldim dedirtiyor.

Küba balayı, tatil, gezi, eğlence, gece hayatı ve yemek gibi alternatifleri barındıran nostaljik ve güzel bir ada.

Paylaş