Kategoriler: Korsika

Korsika Adası Hakkında Bilgi

Korsika Adası Hakkında Bilgi, Korsika (Corsica) Adası Akdeniz‘de Fransa‘ya bağlı bir adadır. Akdeniz’in Sicilya, Kıbrıs ve Sardinya‘dan sonra 4. büyük adasıdır.

Korsika Adası Fransa ‘ya bağlı bir adadır. Fransa ‘ya bağlı olan Korsika ülkenin güneydoğusunda, İtalya ‘nın batısında yer alır.

Masmavi 100 km ’lik 200’ün üzerinde plajları, Akdeniz ikliminin karşı konulmaz cazibesi ve canlı sosyal hayatı bu tarih ve kültürel bakımdan oldukça zengin olan bu adayı keşfedebilirsiniz.

Korsika resmi dili Fransızca ‘dır fakat yıllar öncesinde İtalya ‘dan adaya göçenler olması sebebiyle adanın bazı bölgelerinde İtalyanca ‘a konuşulmaktadır. Korksika Adası ‘nın başlıca şehirleri Ajaccio, Bastia, Corte, Sartène, Saint-Florent, Calvi, L’Île-Rousse, Porto Vecchio, Bonifacio ve Aleria ‘dır. Korsika ekonomisini canlı tutan en büyük etken hiç şüphesiz turizmdir. Turistik bakımdan oldukça gelişmiş olan Korsika 3 tane hava alanına sahip. Ajaccio, Calvi ve Bastia ‘ da bulunan hava alanlarına Türkiye ‘den her gün aktarmalı uçuşlar bulmak mümkündür. Korsika tatiline hava yolu şirketi ve hangi hava alanına ineceğinize bağlı olarak 5 -9 saat arası uçuşlar ile başlayabilirsiniz.

Korsika doğal bitki örtüsüne Akdeniz iklimi hakimdir. Korsika Adası hava durumu genellikle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçer. Korsika turları genellikle Fransızlar ve Batı Avrupalılar tarafından tercih ediliyor gibi görünse de her sene yüzlerce kişi Korsika Turları ile bu harika adayı keşfediyor.

Korsika Adası Turları ile isterseniz Akdeniz Adalarının ve sahillerinin tadını çıkarabilir isterseniz Korsika Tatilinizi birkaç şehri gezerek geçirebilirsiniz. Adada ki gelişmiş raylı sistem ile seyahatlerinizi sorunsuzca tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Korsika Adası turlarının bölge halkı için çok büyük önem arz ediyor olması turistlere olan davranışları da olumlu yönde etkiliyor.

Paylaş