Kategoriler: Koh Samui

Koh Samui Gezilecek Yerler

Koh Samui Gezilecek yerleri bakımından çok zengindir.Yapılacak aktiviteler ve gezilmesi gereken yerler bakımından bir çok alternatif sunmaktadır.

Koh Samui gezilecek yerler bakımından çok zengindir. Koh Samui adası yemyeşil bitki örtüsü ile kaplıdır. Koh Samui gezilecek yerlerinin en başında Big Buddha Tapınağı gelmektedir. Big Buddha tarihsel olarak çok önemli bir tapınak konumundadır. Kültürel ve egzotizmi aynı anda barındıran Big Buddha görülmesi gereken yerlerdendir.

Koh Samui adasını farklı kılan en önemli özelliği ise filler üzerinde subtropik bölgeyi gezme imkânı sağlamasıdır. Namuang şelalesi ve Buddha’nın sihirli bahçeside Koh Samui gezilecek yerlerindendir. Maymun şovları ile Koh Samui adasında zevkli saatler geçirebileceğiniz eğlencelerdendir.

Samui gezilecek yerleri çok fazladır. Samui yapılacak aktiviteleride çok fazladır. Koh Samui gezilecek yerlerinin bir diğeride Nua Muand Şelalesi’dir. Koh Samui’nin Kelebek Parkı’da nevi şahsına münhasır yerlerindir.

Koh Samui’de su uçağı ile adaları gezebilirsiniz. File binip safariye çıkabilirsiniz. Tropik ormanlarda jeeplerle gezip quad tour ile motosiklet üzerinde gezebilirsiniz. Tırmanmayı sevenler için cable riding ağaçları üzerindeki evleri birbirine bağlayan cable ile ağaçlardan ağaçlara atlayabilirsiniz.

Koh Samui’de yemek aktivitelerine katılabilirsiniz. Aşçılık kursuna gidip aşçılık belgesi alabilirsiniz.

Koh Samui Maymunlar Çiftliği

Koh Samui Maymunlar Çiftliği

Koh Samui’de gezilecek yerlerinden bahsedersek Maymunlar Çiftliğini gezin. Hindistan cevizlerini nasıl topladıklarını canlı gözlerle izleyin.

Koh Samui Kelebek Çiftliği

Koh Samui Kelebekler Çiftliği

Koh Samui’de gezilecek yerlerinin bir diğeri Kelebek Çiftliğidir. Her türlü kelebek türünü inceleyin.

Koh Samui Filler İle Safari

Koh Samui Filler ile Safari
Koh Samui’de Gezilecek Yerlerinden ziyade 1metre nehirlerin üzerinden geçen fillerle gezebilirsiniz.

Koh Samui Yılan Çiftliği

Koh Samui Yılan Çiftliği

Koh Samui’de gezilecek yerlerinden Snake Fram’da bir sürü yılan görebilirsiniz. Korku salan yılanların ne şekilde eğitildiğine bu yılan çiftliğinde şahit olabilirsiniz.
Tayland‘ın en büyük cazibe merkezlerinden biri olan Koh Samui ‘de yapılacak birçok aktivite ve gezilecek birçok yer bulunuyor.

Koh Samui Big Buddha Heykeli

Koh Samui Big Buddha Heykeli

Koh Samui’de gezilecek yerlerinden Big Buddha heykeli 1972 yılında yapılmış 12 metre uzunluğundadır. Her yıl burayı görmek için milyonlarca turist gezmektedir.

Koh Samui Plajları

Koh Samui Plajları
Koh Samui’de gezilecek yerlerinden en önemli plaj Chaveng plajıdır. Lamai Beach’te Koh Samui görülmesi gereken yerlerindendir.

Koh Samui Partiler ve Gece Hayatı

Koh Samui Partiler ve Gece Hayatı

Koh Samui ‘de gece hayatı ve eğlence oldukça renkli olarak biliniyor. Samui ‘yi ziyaret eden turistler barlar ve eğlence merkezlerinide sabaha kadar dans edip eğlenebiliyorlar. Lamai Beach, Chaveng plajı, Choengmon Plajı ve Big Buddha plajında sınırsız eğlencelere katılmak mümkün.

Koh Samui Full Moon Parti

Koh Samui Full Moon Parti
Her ay belirli tarihlerde düzenlenen Full Moon Parti, Koh Samui ‘ye komşu ada Pha Ngan ‘da gerçekleşiyor. Pha Ngan Adasında gerçekleşen dolunay partileri Koh Samui ‘de de büyük bir coşku ile kutlanıyor. Her ay gerçekleşen Full Moon Parti‘lerde milyonlarca turist sabaha kadar ay ışığı altında eğleniyor.

Koh Samui Dalış

Koh Samui Dalış
Koh Samui Dalış için her türlü imkânı sağlamaktadır. Bo Phut, Chaweng ve Lamai gibi bölgelerde dalış yapılabiliyor. Samui ‘ye yakın mesafede olan Koh Tao da dalış için mükemmel bir yer. Koh Tao aynı zamanda Tayland Körfezindeki en iyi şnorkel bölgesi olarakta büyük bir üne sahip. Turistler Koh Samui ‘de deniz suyunun duruluğu ve plajların temizliği ile birlikte sayısız deniz canlısını inceleme fırsatı bulabiliyorlar.
Paylaş