Dominik Cumhuriyeti

Dominik Cumhuriyeti’nde Yaşam

Dominik Cumhuriyeti Survivor sonrasında popülaritesi artan dünyanın en gözde adalarındandır. Dominik Cumhuriyetine balayı, tatil, turlar aracılığıyla gidilebilmektedir.

Dominik Cumhuriyeti hakkında en başta ülkenin tatil bölgelerini söylememiz gerekir.
Karayip’lerde bulunan Dominik Cumhuriyeti kültürel zenginlik olarak hat safhada çeşitlilik içermektedir.
Dominik Cumhuriyeti hakkında en önemli bilgilerden diğeri ise ülkenin ilk defa Kristop Klomb’un 1492 yılında adayı keşfetmesidir.

Dominik Cumhuriyeti, Karayipler Hispanyola Adası’nda yer almaktadır. Dominik Cumhuriyeti’nin batı kısmında Haiti bulunur. Dominik Cumhuriyeti Venezuela ile deniz sınırında bulunmaktadır.
Porto Riko ise Dominik Cumhuriyetinin batısında kalmaktadır. Küba ise Dominik Cumhuriyeti’nin doğusudundadır.
Dominik Cumhuriyeti hakkında en göze batan özellikler ise tarihsel dokuları, müzeleri, arkeolojik alanlarıdır.
Sportif aktiviteler ön planda olmak üzere kumsallar ve plajlar dünyadaki en iyi plajlar olarak nitelendirilmektedir.
Adada müziksel olarak cha cha cha, salsa ve bachata mevcuttur. Festivaller ile adanın her yılı değişik aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır.

Dominik Cumhuriyeti hakkında söyleyebileceğimiz diğer noktalar ise adada şnorkeller tüplü dalışlar, rüzgâr sörfleri ile spor dalları adına birçok şey yapabilmenizdir.

Adada herkesin yapabileceği su sporları aktiviteleri, gözlerinizi kamaştıracak denizaltı yaşamı ve heyecanlı mercan resifleri bulunmasının yanı sıra düzenlenen fantastik turlar ile de balinaları, eski kasabaları ve adacıkları da görme fırsatı bulabiliyorsunuz.

Dominik Cumhuriyeti Resmi Dili

Dominik Cumhuriyeti resmi dili İspanyolcadır.Turistik bir bölge olmasından ve turizmin hızla gelişmesinden dolayı otellerde, restoran ve bu tür yerlerde İngilizce ’de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Dominik Cumhuriyeti Para Birimi

Dominik Cumhuriyeti Para Birimi Dominik Pesosu (DOP) dur. Fakat Dominik Cumhuriyet’inin turistik bölgelerinde Amerikan doları kullanmaktadır.

Dominik Cumhuriyeti Uçak

Dominik Cumhuriyeti uçakla aktarmalı olarak Avrupa üzerinden yapılmaktadır. Dominik Cumhuriyetine uçuşlar genellikle 16 saat civarında sürmektedir. Dominik Cumhuriyeti uçak biletinizi seyahat acentelarından sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu