Kategoriler: Bora Bora

Bora Bora Adaları

Bora Bora Adaları Pasifik Okyanusunda bulunmaktadır. Denizin ortasında evleri,otelleri,iklimi ve yerel halkıyla tropikal adalar arasında farklı bir konuma sahiptir.

Bora Bora Adaları Nerede?

Bora Bora Adaları Nerede? Bora Bora adaları Güney Pasifik’te bulunmaktadır. Bora Bora Adalarının asıl adı ‘’pora pora’’ adalarıdır. Bora bora adalarının oluşumunda rol oynayan iki tane yanardağ bulunmaktadır. Bora Bora Adalarının bu yanardağlara bağlı olarak rakım farklı diğer adalardan farklıdır. Bora Bora Adalarının en yüksek noktası 727 metredir.

Maldiv adaları deniz üzerine kurulan bungalow evleriyle tanınmaktadır. Fakat bungalow evlerini ilk olarak kuran Bora Bora adalarıdır.

Bora Bora Adaları Nerede? Bora Bora adaları Tahiti’ye 155 mil uzaklıkta. Yani Güney Pasifik’in tam ortasındadır.
Bora Bora Adalarındaki yerli halkın ana dili Tahitian ve Fransızca olmak üzere iki dildir. Bora Bora Adalarının para birimi ise Central Pasific Franc. Bora Bora adalarında döviz alım satımını havalimanında yapmanız gerekmektedir. Otellerde de döviz alım satımı yapabilmektesiniz fakat vergi kesintisi havaalanına göre bir hayli fazla olacağı için havaalanında yapmak daha karlıdır. Bora Bora Adalarının dini ise Hristiyanlıktır.
İngilizce iletişim kurabilirsiniz, fakat ana dilleri Tahitian ve Fransızcadır. Para birimi ise Central Pasific Franc. Döviz alım satımlarını otellerde değil de, havalimanında yapmanızı tavsiye ederim. Böylelikle vergi kesintisi de yapılmayacaktır.Bora Bora adalarının dini Hristiyanlıktır.

Bora Bora Adalarında Ne Yenilir?

Bora Bora Adalarında Ne Yenilir? Bora Bora adalarında okyanus çeşitleri bulunmaktadır. Her türlü balık çeşidi başta olmak üzere deniz ürünleri yiyebilirsiniz. Bora Bora Adalarında Ne Yenilir? Bora Bora Adalarının en gözde yemeği balıklardır.Bora Bora adalarının yerel yemeklerini yiyemeyeninizi düşünüyorsanız dünya mutfağından çeşitler bulabilirsiniz. Özellikle Fransız ve İtalyan mutfağından çeşitler sunulmaktadır.

Bora Bora adalarında sabah kahvaltısı için tropik meyveler ile yapılan garnitürleri tavsiye ederiz. Bora Bora Adalarında Tahiti gelenekleri geçerlidir. Tahiti gelenekleri bahşiş vermeyi reddeder. Bora Bora Adalarında bahşiş verme adabı yoktur. Sunulan hizmet ücreti faturaya dâhil edilip hesapla birlikte sunulmaktadır.

Bora Bora Adaları Ulaşım

Bora Bora Adaları ulaşımı, Bora Bora Adalarının Güney Pasifik’in ortasında olması dolayısıyla uçak harici ulaşım imkânı yoktur. Bora Bora Adaları ulaşımı sıkıntılıdır. Bora Bora Adalarına Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Bora Bora adaları ulaşımı aktarmalı olarak önce İstanbul’dan Paris’e sonrada Tahiti’ye uçuş şeklindedir. Bora Bora Adaları Ulaşımı uçakla 20saat ile 25saat arasında aktarma mesafesine göre uçuşlar olmaktadır.

Bora Bora Adalarına Air Tahit Nui havayolları, New York,Sidney,Tokyo,gibi şehirlerden direkt olarak uçulabilmektedir.Bora Bora Adaları ile Yeni Zelanda arası 5 saat sürmektedir.

Bora Bora adalarına Tahitiden uçuş mesafesi 45 dakika sürmektedir. Bora Bora Adalarından feribotla Tahiti’ye gidiş süresi 7,5 saat civarında sürmektedir.

Bora Bora Adaları Vize

Bora Bora Adalarına gitmek için vize almamız gerekmektedir. Yani Bora Bora Adaları vize istemektedir. Bora Bora Adaları vizesi için Fransız Büyükelçiliğine başvurmamız gerekmektedir. Bora Bora Adaları vizesi için Schengen vizesi geçmemektedir.

Bora Bora Adaları İklim

Bora Bora Adaları iklimi tropikal bölge iklimdir. Bora Bora Adaları iklimi muson yağmurları iklim grubunda değildir. Bora Bora adalarında hortum riski ve doğal afet riski yoktur.

Bora Bora Adalarına gitmeyi düşünüyorsanız Mart ayı ve Kasım ayları arasında gitmeniz size en iyi mevsimi sunacaktır. Mart ve Kasım arasında nem ve yağmur yoktur. Bora Bora Adaları ikliminde ortalama sıcaklık değeri 20 – 30 derece arasında değişmektedir. Bora Bora Adalarında her mevsim kısa kısa yağışlar görülmektedir. Bu yağışlar rahatlatıcı yağışlardır. Sert ve uzun süren yağışlardan öte hafif ve kısa yağışlardır.

Bora Bora Adalarında Ne Yapılır?

Bora Bora Adalarında Ne Yapılır? Bora Bora Adalarında Ne Yapılır diye sorunca öncelikle denizin dibinde yürüyüş yapabilmektesiniz. Dalış imkânınız bulunmaktadır. Köpekbalıkları ve vatosları elinizle besleyebilirsiniz.

Bora Bora Adalarında Ne Yapılır? Jet skiye binip denizi turlayabilirsiniz. Rüzgâr sörfü yapabilirsiniz. Karada macerayı sevenler için 4*4 jeeplerle safari yapabilirsiniz. Pazar alışverişlerinde butik eşyalar alabilirsiniz. Yerli halkın arasına karışıp boynunuzda çiçeklerle Bora Bora Adalarını gezebilirsiniz.

Paylaş