Bora Bora

Bora Bora Adaları Tatil

Dünyanın en romantik anlarını yaşamak,iş hayatınızın yorgunluğunu atmak, bungovlar evlerini görüp şaşırmak istiyorsanız Bora Bora adaları tatili sizi beklemektedir.

Bora Bora Adaları tatili belkide dünyanın en çok bilinen aşk adalarından bir tanesidir. Bora Bora Adaları tatili romantik sözler, gizemler adası olarak bilinmesinden dolayı Bora Bora’da aşk bir başkadır.

Bora Bora Tatilinde Ne Yapılır?

Bora Bora Tatilinde Ne Yapılır? Bora Bora tatilinde tüm su sporlarını yapabilirsiniz. Bora Bora Adaları tatili su sporları yapanlar için bulunmaz bir adadır. Bora Bora tatilinizde jetskiye binebilirsiniz, şkornellerden atlayış yapabilirsiniz. Bora Bora sahillerinde yüzüp plajların tadını çıkarabilirsiniz.
Bora Bora adaları diğer tropik adalardan farklıdır. Bora Bora adaları tatili unutulmazdır. Lüks ve manzara dolu bir tatil istiyorsanız bu Bora Bora Adaları tatili olmalıdır.

Su üzerinde yer alan bungovların ilk yapıldığı yer Maldivler değil, Bora Bora adalarıdır.
Bora Bora Fransız Polinezya’sında bulunmaktadır. Tahiti dilinde Bora Bora , Pora Pora olarak geçmektedir. Anlamı ise ‘’İlk doğum’’ demektir. Bora Bora adaları 6 mil uzunluğunda ve 2,5 mil genişliğindedir. Adanın en yüksek noktası 727 metredir.

Bora Bora Fransız Polinezyası

Bora Bora Adaları 7milyon yıl önce şimdiki şeklini almıştır. Bora Bora adaları 7milyon yıl önce şekillenmiştir. Bora Bora adalarında yemyeşil bitki örtüsü ile kaplı adanın merkezinde yer alan Pahia Dağı (mount pahia) , Otemanu (mount otemanu) sönmüş volkanik dağları görebilmektesiniz.

Bora Bora 7 milyon yıl önce şekillenmiştir. Bora Bora sık sık beyaz bulutlarla kaplanır. Sisli görünüm dağların üzerine doğru bakılınca inanılmaz gizemli manzaraları ortaya çıkartır. Havadan Bora Bora’nın görünümü gerçekten ilginçtir. Bora Bora Adaları tatilinizde kıyılarda lagünler ve bariyer resiflere görebilirsiniz. Enfes kıyı koyları ile donatılmış lüks oteller sizlere eşlik ederler. Huzurlu bir tatil olsun istiyorsanız Bora Bora Adaları tatili tam size göredir. Özellikle Bora Bora Adaları Balayı düşünenler için çiftinizle balayı tatili geçirebileceğiniz birkaç tropik adadan biridir.

Intercontinental Resort

Bora Bora Intercontinental Resort plaj bungovları (deniz evleri ) denize doğru uzanmaktadır. Pırıl pırıl akan sular ayaklarınızın altından süzülmektedir. Intercontinental Resort‘da doğal lagünler şiddetli rüzgârlar ve kayalar arasından sular akmaktadır. Havadan bakıldığı zaman zümrüt gibi göreceğiniz bu adaları James Bond filminin ünlü yıldızı Pierce Brosman ailesiyle birlikte her yıl düzenli olarak ziyaret etmektedir.
Dünyanın en gözde tatil beldelerinden biri olan Bora Bora, Tahiti’nin 264 kilometre kuzey batısında yer alıyor.

Bora Bora Tatili

Bembeyaz kumsallarıyla mercan göllerini bulunduran Bora Bora adaları Temmuz-Ağustos arasında meşhur Heiva festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Bora Bora tatili Güney Polinezya’dan kalkıp gelenlerle renklenen festival, danslarla ve çılgın aktivitelerle devam etmektedir. Deniz ve güneş ikilisi için her şeyi bir kenara bırakıp Bora Bora adaları tatiliniz esnasında adayı tavaf etmeniz tavsiyemizdir.

Bora Bora İklimi

Bora Bora iklimi tropikal iklime sahiptir. Muson yağmurları, kasırgalar ve hortumlara rastlanmaz. Kasım-Mart ayları iklim nemli ve yağış hâkimdir. Mayıs-Ekim arası ise kuru sezondur. Kuru sezonda bile yağmur yağabilir. Bora Bora ikliminde hava oldukça güneşlidir. Bora Bora ikliminde ani bastıran muson yağmurları görünse dahi hava hemen düzelir ve güneşli yağışsız şekline geri döner. Yani genel anlamda tropik iklimin bütün tipik özelliği her türlü etkiye rağmen kendisini hemen göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu