Kategoriler: Bora Bora

Bora Bora Adaları Nerede

Bora Bora Adaları Nerede? Bora Bora adaları Tahiti’nin 150 mil kuzeybatısında güney pasifik sularının 18 mil açığındadır.

Tahiti dünyanın en güzel adalarındandır. Pasifik adaları gibi sönmüş yanardağları ve aktif volkanlarıyla beraber atol ve lagünlerden oluşmuştur. Yeryüzündeki siyah inci bulabileceğiniz tek yer Bora Bora Adaları’dır.

Bora Bora Adalarına Nasıl Gidilir?

Bora Bora Adalarına Nasıl Gidilir? Bora Bora Adalarına Nasıl Gidilir? Bora Bora adalarına İstanbul’dan Paris aktarmalı olarak gidilmektedir. Bora Bora Adalarına İstanbul’dan yaklaşık olarak 20 saatlik uçak yolculuğu sürmektedir. Bora Bora Adalarına Amerika aktarmalıda gidilebilmektedir. Amerika aktarmalı uçuşlarda Amerikan vizesi gerekmektedir. Aktarma ise Los Angeles’tan gerçekleşmektedir. Los Angeles’tan 8saatlik uçuşla Papeete’ye ulaşıyoruz. Tahiti 5 saat sürüyor. Bora Bora Adalarına Nasıl Gidilir? Schengen vizesi Bora Bora Adalarına giderken geçersizdir.
Bora Bora’da yöresel çiçeklerle karşılanacaksınız. Lüks ve konforlu otellerde ikamet edeceksiniz. Doğal akvaryumda yüzebileceksiniz. Bora Bora balayınızın tadını çıkarmak için harika bir yerdir.

Bora Bora Adaları Dili

Bora Bora Adaları dili Tahiti’nin ana dili Tahitian ve Fransızca olmak üzere iki dildir. Her ada kendine özgü dil kullanmaktadır. Otellerde ise herkes İngilizce bilmek zorundadır. Çünkü Bora Bora Adaları dili turist kullanım açısından İngilizcedir.

Bora Bora Adaları Nerede? Bora Bora adaları tıpkı mücevher taneleri gibi dağılmıştır. Toplamda 118 ada ve 5 ayrı adalar takımının başlangıç noktası Bora Bora’dır.

Bora Bora Adalarının toplam yüzölçümü 1,544 kilometrekare’ye tekabül etmektedir. Fransız Polinezya’sında yer alan 118 adanın en büyüğü Bora Bora adasıdır.

Bora Bora Adaları Nerede? Pateete Fransız Polinezya’sının başkentidir. Aynı zamanda Pateete ticari bir merkezdir.Pateete’de gümrük binaları,havayolları,bankalar,seyahat acenteleri ve hastaneler bulunmaktadır.

Paylaş