Kategoriler: Bali

Bali İklimi

Baliye Ne Zaman Gidilir? Baliye gitmek için en uygun aylar Mayıs-Ekim arasıdır. Bali iklimi bu aralıkta sıcak ve yağmursuz seyretmektedir.

Bali iklimi sıcaklık ortalaması olarak 30 derece civarındadır. Bali adası tropikal iklim hâkimiyetindedir. Bali tropikal iklimde olduğundan dolayı Bali iklimi genellikle her mevsim yağışlı seyretmektedir.

Bali ikliminde etkili olan bu yağmurlar seyahatinizi etkileyecek yağmurlar değildir. Bali ikliminden kaynaklanan bu yağmurlar tropikal kaynaklı yağmurlardır. Bali ikliminde muson rüzgârlarının etkisiyle oluşan bu yağmurlar tatilciler için sorun teşkil eden yağmur türlerinden değildir.

Bali ikliminde Ekim-Mart ayları arasında yağmur oranları artarken Kasım-Mayıs arasında ise 25-35 derece arasında sıcaklık değerleri olmaktadır. Kış mevsiminde ise 15-25 derece arasında değişen sıcaklıklar olmaktadır. Bali iklimine baktığımız zaman sörf yapmak için en uygun aylar Temmuz-Eylül aylarıdır. Bali ‘de sörf yapmak için en uygun dönem rüzgârın kısmen daha fazla şiddetlendiği Temmuz-Eylül aylarıdır.

Bali iklimi Kasım-Mart arası yağışlar dolayısıyla ıslak mevsim olarak adlandırılır. Mayıs-Ekim arasının ise, adayı ziyaret etmek için en uygun zamandır. Türkiye’den Bali’ye gitmek için kış mevsimide tercih edilebilir. Baliye gitmek için hava durumuna göz attığımızda sıcaklık 25°-30° arasında seyretmektedir.

Paylaş