Kategoriler: Bali

Bali Adası Hakkında Bilgi

Bali adası yeryüzünün cennetlerinden biridir. Eğer doğu keşfetmeye karar verdiyseniz kesinlikle Bali’den başlamalısınız.

Bali Adası büyüleyici doğal yapısı ve kültürel zenginlikleri ile görenleri hayrete düşürüyor. Bali Endonezya ya bağlı olan adalardan bir tanesidir. Doğal yapısı ve kültürel esintiler ile kendisine hayran bırakan Bali batı kültürünü yaşamış olanlar için bambaşka bir deneyim olacaktır.

Muhteşem konaklama merkezleri , büyük ve zengin otel seçenekleri ile muhteşem bir tatil keyfini Uzakdoğu insanının misafirperverliği ile sunuyor.

Bali turları ile rengarenk bir dünya

Bali ye ayak bastığınız anda karşınıza çıkacak olan doğal güzelliklere hayran kalacaksınız. Mavi ile yeşilin muhteşem buluşması rengarenk çiçeklerin yanı sıra dünyanın dört bir yanından gelen turistleri görmeniz mümkündür. Bali Adası her sene binlerce turiste ev sahipliği yapıyor olsa da doğal ve kültürel güzelliklerinden hiçbir şey kaybetmemiştir. Eğer seyahatlerinizde sürekli batıyı tercih ediyorsanız Bali Adası gezisi sizlere doğunun mistik yapısının kapılarını aralayacak. Bali deniz ile iç içe lüks oteller, zengin alışveriş ve gezi olanakları sayesinde adada oldukça güzel günler geçirmenizi sağlıyor.

Bali otelleri şaşırtıcı atmosferi ile sizi büyüleyecek

Bali otellerindeki iç dekorasyon ve tasarım insana ayrı bir zevk ve huzur veriyor. Bali Adası otellerinde odalarından tutunda mutfağına kadar sizleri şaşırtacak inceliklere ve detaylara yer veriliyor. Günün büyük kısmını deniz kum güneşin tadını çıkararak geçirmenin yanı sıra dünyanın en güzel masajlarına adını veren Bali Masajlarını yerinde deneyebilirsiniz. Ayrıca Bali Mutfağının değişik tatlarını keşferken Bali ye özel olan ve Tanrı’ nın armağanı diye nitelendirdikleri Nasi Goreng yani kızarmış pirinç anlamına gelen yemeği yemeden dönmeyiniz. Bali nin bu ulusal yemeğinin yanı sıra görünüş olarak Türk Mutfağıan çok benziyor, ama sadece görünüş olarak bunun dışında kullandıkları özel baharatlar malzemeler ve pişirne teknikleri oldukça farklıdır.

Bali balayı ve gezi aktiviteleri

Bali balayı için dünyanın bir çok bölgesinden çifte ev sahipliği yapıyor. Balayı seçeneği olarak tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri rengarenk kültürel dünyası.

Bali bu zamana kadar kültürel, tarihi yapısından ve dini inançlarından ödün vermemiştir. Bali nin her sokağında ve caddesinde tapınaklara, heykellere ve tarihi yapılara rastlamak mümkündür. İnce ve zarif motiflerle süslenmiş rengarenk tapınaklar ve tanrıları simgeleyen mitolojik heykeller sizi bambaşka bir dünyaya yolcu ediyor.

Bali Adası ’nda geçirilen muhteşem ve bambaşka bir tatilin ardından kendinizi adeta buraya ait hissederek geri dönmek istemeyeceksiniz. Bali balayı, tatil, gezi, turlar, spor, tarih, yemek ve egzotizm gibi aktiviteleri yaşayabileceğiniz çok güzel bir Uzakdoğu adasıdır.

Paylaş